Науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на Черкащині виявили місця розмноження рідкісних гостромордих жаб Rana arvalis, які у період розмноження набувають ніжно-блакитного кольору.

Про це повідомляють кореспонденти «Суспільного».

Було проведено дослідження земноводних, повідомив директор навчально-наукового інституту природничих наук Максим Гаврилюк.

Вивчення земноводних на території природного парку «Холодний Яр» здійснили на запрошення адміністрації парку.

— Виявили місця розмноження рідкісних для нашої місцевості гостромордих жаб (Rana arvalis). Самці цього виду у період розмноження набувають ніжно-блакитного кольору, тоді як в інший час мають коричневе забарвлення. Це зайвий раз доводить, що у тваринному світі чоловіки готові на неймовірні перетворення заради жінок. А якщо серйозно, Холодний Яр продовжує дивувати та підтверджувати важливість створення тут Національного природного парку.

На «Українському радіо» Максим Гаврилюк розповідав, які земноводні зустрічаються на території Черкащини, чому чисельність цих тварин скорочується, а також розвінчував поширені міфи про земноводних.

Слухайте запис програми за посиланням.

Детальніше про це дивіться у сюжеті: «Суспільного»: