До Дня Української Державності, запровадженого Указом Президента України, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького об’єднали заходи з ушанування українських героїв.

Усі охочі у своїх містах та селах засвідчили повагу до діяльності видатних представників національної еліти, а також борців за державність та незалежність України.

Згадали тих, хто наближав і виборював нашу незалежність. Вклонилися пам’ятникам Богдану Хмельницькому, Тарасу Шевченку, Юрію Дрогобичу. Відвідали пам’ятні знаки та меморіальні дошки, присвячені українським козакам і київським князям.

М. Сміла

Музей Тараса Шевченка в селі Мошни – наймолодший музей Кобзаря

Віднаходили зображення державних символів.

А студенти ННІ інформаційних та освітніх технологій створили серію пізнавальних фото «Вулиці Черкас, які говорять про незалежність».

Університетська спільнота ділилася світлинами у соціальних мережах, розповідаючи таким чином  землякам про пам’ятні місця.

У Черкасах встановлено пам'ятник Василю Липківському — першому метрополиту Української автокефальної православної церкви, якого називають "апостолом українського релігійно-національного відродження". Василь Липківський зробив численні переклади релігійної літератури українською мовою та є автором "Історії української церкви". Завідувачка кафедри ННІ іноземних мов Ірина Куліш ділиться світлинами з церемонії відкриття.

До фотоестафети долучається Світлана Цюра, доцентка кафедри іноземних мов. М. Чигирин

Викладачка ННІ іноземних мов Віталіна Гур’єва надіслала світлину з зображенням меморіальної дошки, присвяченої Іллі Іделю. Ілля Євгенович Ідель  народився в селі Червона Слобода Черкаського району. Український військовик, учасник війни на сході України, вояк батальйону «Айдар», псевдо «АГС». Загинув 30 серпня 2014 року, боронячи Україну від російських загарбників. Указом Президента України № 161/2017 від 13 червня 2017 року «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Нагороджений відзнакою Вільного козацтва Холодного Яру «Холодний Яр» (посмертно). У Червонослобідській школі #1 відкрито пам'ятну дошку Іллі Іделю.

Є світлини з Києва і Київщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини і навіть зі Львівщини.

А професор ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Анатолій Чабан надав підбірку світлин з пам’ятниками українським державникам в США.

Професор Анатолій Чабан біля пам’ятника Митрополиту Київському і всієї України Василю (в миру: Василь Костянтинович Липківський; родом із села Попудня, що на Монастирищені (1864 -  1937), українського релігійного діяча, церковного реформатора, проповідника, педагога, публіциста, письменника і перекладача, борця за автокефалію українського православ'я, творця і першого митрополита Київського і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 роках останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостола українського релігійно-національного відродження». США, штат Нью-Джерсі.

На могилі Григорія Трохимовича Китастого — композитора, диригента, бандуриста. 25 листопада 2008 року за визначний особистий внесок у справу національного і духовного відродження України, поширення української культури і кобзарського мистецтва у світі колишньому диригенту і керівникові Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка у США Григорію Трохимовичу Китастому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.

Похований на українському православному кладовищі, побіч церкви-пам'ятника в Баунд-Бруці, в штаті Нью-Джерсі (США).

На могилі Бориса Миколайовича Мартоса — українського громадсько-політичного діяча, ученого-економіста, кооператора і педагога, третього голови Ради Міністрів УНР (1919). Спочиває на православному цвинтарі у Баунд-Брук, США, штат Нью-Джерсі.

Анатолій Чабан на відкритті пам’ятного знаку В.М. Чорноволу і селі Єрки, що на Катеринопільщині

Вклонилися й погруддю видатного українського державотворця Богдана Хмельницького на Університетській площі. 28 липня біля пам’ятного знаку зібралися ректор Олександр Черевко, проректори, директори інститутів і декани факультетів, викладачі, працівники і студенти.

— Наші науковці — історики, краєзнавці — здійснюють велику дослідницьку роботу, відновлюють історичну справедливість, повертають імена героїв, пам’ять про яких століттями стиралася імперіалістичною росією, а пізніше тоталітарним срср. Своєю публічної просвітницькою діяльністю вони вже багато років популяризують ці імена. А цьогорічною фотоестафетою ми засвідчили, що кожен може робити маленькі кроки до спільної великої мети, — зазначив ректор Олександр Черевко.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького