31 травня 2019 року було оголошено конкурсний відбір експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Кілька днів тому було оприлюднено офіційну інформацію про результати цього відбору. Згідно з нею серед попередньо відібраних НАЗЯВО кандидатів-експертів для акредитації освітніх програм з-поміж науково-педагогічних працівників 52 особи — представники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Кандидатів-експертів відібрано і серед науковців інших закладів вищої освіти Черкас. Так, Черкаський державний технологічний університет представляють 27 осіб, Черкаську медичну академію, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» — по 2 особи.

З-поміж здобувачів вищої освіти від ЧНУ до попереднього переліку експертів потрапили 13 осіб, ЧДТУ має двох кандидатів, інші ЗВО Черкас у цьому списку потенційних експертів не представлені.

Відзначимо, що загалом Національним агентством було отримано всього 3867 анкет кандидатів в експерти, з яких 3393 анкети від науково-педагогічних працівників та 474 анкети від здобувачів освіти. Питома вага представників Черкаської області — 4,9% науково-педагогічних працівників (із них понад 1,5% — представники ЧНУ) та 4,8% здобувачів вищої освіти (з них 3% — представники ЧНУ). Далі на кандидатів в експерти очікує навчання та тестування за програмою підготовки, розробленою Секретаріатом Національного агентства. Навчання буде складатися з онлайн курсу й тестування (орієнтовно в вересні) та очного тренінгу з тестуванням опісля. Передбачається, що всі допущені до навчання кандидати в експерти матимуть можливість пройти сертифікацію впродовж вересня-грудня 2019 року. Після відповідного відбору за результатами тестування та сертифікації буде затверджено реєстр експертів Національного Агентства, з якого запрошуватимуться експерти до проведення акредитаційних експертиз освітніх програм.

Відзначимо, що Черкаський національний університет представляють фахівці з різних спеціальностей з професорсько-викладацького колективу. Це дасть змогу у випадку їх остаточної сертифікації в статусі експертів забезпечити присутність фахівців ЧНУ в акредитаційних комісіях освітніх програм широкого переліку галузей знань.

Науково-педагогічні працівники ЧНУ:

49. Шпак Валентина Павлівна

50. Шуба Юлія Володимирівна

51. Яценко Володимир Микитович

Здобувачі вищої освіти ЧНУ:

1. Амурова Яна Володимирівна

2. Горпініч Андрій Сергійович