Студенти й викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вшанували борців за волю України.

Разом із жителями Черкас та патріотами з усіх куточків України делегація університету на чолі з ректором Олександром Черевком взяла участь у відкритті пам’ятника Героям України різних епох. Цими урочистостями розпочалися 21-ші вшанування Героїв Холодного Яру.

Із трепетом у серці учасники святкувань вишикувалися біля 15-метровоїгранітної стели. Біля її підніжжя розміщено 8 пам’ятних брил-блоків, де викарбувані різні етапи боротьби українців за незалежність. А на вершині стели — фігура Архистратига Михаїла. Над створенням пам’ятника працювали черкаські архітектори Юрій Калашник і Василь Дмитренко, а також відомий український скульптор Микола Білик. Звели його за кошти обласного бюджету та меценатів. Зокрема, Миколи Гордія, Дмитра Кравченка,Олега Васецького, Віктора Полозова та інших. Ідея створити цей пам'ятник виникла ще рік тому. Ініціаторами стали, зокрема, АТОвці.

На відкритті пам’ятникапліч-о-пліч стояли черкащани, політики зі столиці, керівники міста Черкаси та області, представники «Азову», «Свободи», солдати АТО та багато інших.

Освятив пам’ятник Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика Іоан разом зі священнослужителями інших українських церков, зокрема, греко-католицької.

Право відкрити пам’ятник надали новітнім героям — нинішнім бійцям за Україну.

Опісля квіти до пам’ятника під удари тулумбасів чорних запорожців поклали віце-прем’єр міністр України В’ячеслав Кириленко, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, інші почесні гості, серед яких — і ректор та представники ЧНУ.

Після урочистостей усі охочі стали учасниками масових заходів у Долині троянд.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького