450 350 ZIRKAУ Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького презентували ювілейне видання про навчальний заклад.

Із цієї нагоди до наукової бібліотеки університету завітали проректори, директори навчально-наукових інститутів, видавці та всі, хто працював над створенням книги.

— Книга присвячена викладачам, студентам, педагогам, які упродовж багатьох років творили історію нашого навчального закладу, — сказав у привітальному слові проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко. — Вона містить понад 2000 імен наших колег. Понад 500 світлин різних епох відтворюють наповнену плідною працею, досягненнями 95-річну історію університету. Видання принципово нове, сучасне. В окремому розділі йдеться про всіх 69 професорів, які працювали за весь період існування навчального закладу.

 Перший проректор Василь Мойсієнко зазначив, що книга має серйозний резонанс — і науковий, і суспільний. Він подякував авторському колективу за створення якісного видання.

— Історія навчального закладу є частиною історії України, вони суголосні, — переконаний автор першого з історичних розділів книги професор Віталій Масненко.

Професор Василь Мельниченко, автор розділу про воєнні роки та упорядник видання, каже, що авторський колектив прагнув зробити книгу живою, ілюстративною і інформативною. Вона є цікавою та пізнавальною, не втратить своєї актуальності після ювілею.

Директор наукової бібліотеки університету Григорій Голиш написав розділ про період від початку створення Черкаської області.

— Мені приємно і комфортно було працювати, адже я писав про період видатних досягнень і стрімкого розвитку, — зазначив він і додав: Кожен рядок книги зігрітий любов’ю.

Період незалежності описав професор Анатолій Чабан. Він відзначив, що робота над книгою породила активізацію історичного процесу в усіх структурних підрозділах університету. В інститутах згадували видатних людей та знакові події і досягнення. Анатолій Юзефович подякував працівникам видавництва «Вертикаль».

— За час роботи над книгою вони стали співавторами видання, — визнав він.

Від імені директорів інститутів подякувала авторам книги директор ННІ іноземних мов Людмила Швидка.

Директор видавництва «Вертикаль» Світлана Кандич із теплотою згадала роботу над книгою.

— Це книга-пам’ять, книга-шана. Дякую за те, що довірили мені таку відповідальну роботу, — звернулася вона до присутніх.

Свій дарунок університету — студентську газету «Наш національний» — представили і студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Завідувач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко, під керівництвом якої майбутні журналісти, видавці та редактори з 2005 року видають газету, розповіла про історію «Нашого національного». Учасники зустрічі довідалися й про те, як у творчих муках народжується студентська газета, як молоді люди генерують та реалізують цікаві ідеї для її наповнення.

За словами Тетяни Бондаренко, у цьому номері газети «Наш національний» — історичний фотоколаж, опитування нинішніх студентів та успішних випускників, статті про тих, хто багато років віддав рідному навчальному закладові. Останній блок, каже Тетяна Григорівна — то завдання для керівництва університету. Він носить назву «Університет майбутнього» і містить ідеї студентів та викладачів щодо облаштування рідного навчального закладу.

— Робота над газетою згуртувала нас! — говорить Маріам Казарян, представник студентської редколегії.

Із обома ювілейними виданнями — і з книгою, і з газетою, — зможуть ознайомитися всі охочі у бібліотеці університету. А «Наш національний» буде розповсюджений в університеті.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького