У межах тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 19 березня 2024 року викладачі та студенти ННІ міжнародних відносин долучилися до заходу з нагоди річниці Польського (Січневого) повстання 1863–1864 років.

Це один з вагомих національно-визвольних виступів ХІХ ст.

Захід проведений спільно з Державним архівом Черкаської області, Черкаською обласною універсальною бібліотекою імені Тараса Шевченка та Обласною організацією «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського».

На зібранні був також присутній почесний гість — Генеральний консул Республіки Польща в м. Києві Яцек Гоцловскі.

Учасники мали можливість ознайомитися з архівними документами ХІХ ст.; почути трактування польських дослідників зазначених подій; поставити питання Генеральному консулу стосовно сучасних україно-польських безпекових, економічних, культурних відносин.

ННІ міжнародних відносин, історії й філософії