ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
13.05
2024

Федора Боєчка привітали з дев’яносторіччям

13 травня свій 90-річний ювілей відзначає доктор біологічних наук, професор Федір Федорович Боєчко.

Детальніше...
13.05
2024

На кафедрі німецької філології провели гостьову лекцію

На запрошення кафедри німецької філології студентам ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького прочитала гостьову лекцію докторка філологічних наук, професорка, дослідниця, перекладачка Лілія Безугла (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, університет Єна (Німеччина)).

Детальніше...
13.05
2024

ЄВІ / ЄФВВ: що потрібно знати про реєстрацію

7 травня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічних випробуваннях до магістратури, а також до аспірантури. Триватиме вона до 29 травня включно. 

Детальніше...
13.05
2024

Ректорові Черкаського національного (1979—2000 рр.) виповнюється 90 літ

У новітній історії української науки й вищої освіти досить помітне місце належить Федору Федоровичу Боєчку. Ректор Черкаського державного (нині національного) університету (1979—2000 рр.), відомий учений-біохімік і педагог з понад 60-річним стажем, член-кореспондент НАПН України й Почесний громадянин м. Черкаси, він став справжнім взірцем самовідданого служіння Україні. У ці травневі дні знаному освітянському ветерану виповнюється 90 літ від дня народження.

Детальніше...
13.05
2024

НМТ–2024: додатковий період реєстрації

Протягом 10 – 15 травня триватиме додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті.

Детальніше...
13.05
2024

Слухачі підготовчих курсів у ЧНУ завершили навчання

Завершився навчальний рік для 68 слухачів підготовчих курсів, які проходили на базі Навчально-наукового центру «Інститут післядипломної освіти та курсової підготовки» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
12.05
2024

Листівку до Дня матері виготовляли на майстер-класі від художників Черкаського національного

Напередодні Дня матері кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провела майстер-клас з акварелі «Листівка для матері».

Детальніше...
11.05
2024

НМТ 2024: запрошення в персональних кабінетах учасників

8 травня, для понад 287 тисяч зареєстрованих учасників основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення.

Детальніше...
10.05
2024

Науковиця Черкаського національного виступила як експертка на панельній дискусії в Колумбії

Професорка кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Галина Луценко 8 травня була запрошена як експертка до участі в панельній дискусії на тему «Being a teacher in the 21st century: challenges, perspectives and innovation in the classroom».

Детальніше...
10.05
2024

Студенти Черкаського національного університету поглиблюють свої знання про Євросоюз

В ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького для студентів 1-2 курсів відбувся meetup з нагоди Дня Європи, який відзначають 9 травня.

Детальніше...
10.05
2024

ЧНУ тримає високі позиції у престижному міжнародному рейтингу «Ukrainian National H-index Ranking 2024»

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького на 21 місці серед закладів вищої освіти України у рейтингу «Ukrainian National H-index Ranking 2024».

Детальніше...
10.05
2024

Студенти ННІ іноземних мов відзначили День Європи танцювальним флешмобом

Студенти ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели танцювальний флешмоб до Дня Європи.

Детальніше...
09.05
2024

«Те, що розповідав психологам, у їхній голові не вкладалося» — морпіх Роман Грибов про оборону Зміїного, полон і повернення до служби

Морський піхотинець Роман Грибов, студент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який був серед військових, що тримали оборону острова Зміїний у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, відвідав Вашингтон. До США він прилетів, аби підтримати прем'єру фільму про війну Росії проти України «Життя на межі» та долучитися до заходів зі збору коштів для протезування поранених українських захисників.

Детальніше...
09.05
2024

У ЧНУ знайомилися з системою освіти країн Європи

Кафедра іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провела 8 травня круглий стіл «Європейські студії: система освіти Європи різних рівнів (на прикладі особливостей освітньої системи Франції та Норвегії)».

Детальніше...
 
 

З нагоди сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» розпочинає новий проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти.

Про подорожі з викладачем і одногрупниками, участь у Помаранчевій Революції та Революції Гідності та навчання на кафедрі військової підготовки розповів випускник історико-правознавчого факультету Роман Орищенко.

Розкажіть, де Ви зараз працюєте?

– Понад рік я обіймаю посаду командира 3 взводу мотопіхотного батальйону 72 окремої механізованої бригади. Пункт постійної дислокації нашої військової частини – Біла Церква. Остання ротація, в якій брав участь, відбулася в Авдіївській промзоні.  

Що найбільше запам’яталося за роки навчання в ЧНУ?

– У Черкаському національному я здобув фах історика. Період мого вступу збігався зі становленням та розвитком історико-правознавчого факультету. Під час навчання подобалося слухати захопливі лекції, які розповідали мудрі викладачі. Особливо цікавими були дослідження стародавніх цивілізацій та події новітньої історії. Наш викладач Михайло Верховський започаткував на істфаку велику серію мандрівок Україною. Він говорив: «Аби знати історію, потрібно побувати в цих місцях». Так, одного разу зібралися охочі, найняли автобус, взяли спальники і вирушили на південь України – у Білгород-Дністровський. Також побували Одесі, Новгород-Сіверському та Батурині. Коли відвідували музеї та визначні місця – відчували дух історії. Загалом залишилися лише позитивні враження від освітньої діяльності факультету.  

Чому обрали для навчання Черкаський національний?

– У старших класах я цікавився історією та брав участь в археологічних розкопках, які проводили на Черкащині. У цей період почув від фахівців про формування історико-правознавчого факультету в Черкаському національному. Після закінчення школи без вагань вирішив навчатися в цьому університеті. Нині не шкодую про свій вибір, адже отримав необхідні знання від педагогів. В університеті захистив дисертацію й став кандидатом історичних наук. 

Які знання й навички, здобуті під час навчання, знадобилися в професійній сфері?

– Я розумів наслідки історичних процесів, що відбувалися в Україні та на міжнародній арені. Пізніше, коли працював у Верховній Раді, знав багато інформації про країни, які представляли дипломати. Окрім цього, викладачі ЧНУ відіграли велику роль у патріотичному вихованню. У результаті я став учасником Помаранчевої Революції і Революції Гідності. Потім вирішив долучитися до російсько-української війни: здійснював волонтерську діяльність та допомагав у формуванні захисту держави. На Кафедрі військової підготовки, що функціонує в Черкаському національному, пройшов підготовку й отримав звання офіцера. Через певний проміжок часу пішов служити. Під час військової служби виокремлюю час на написання наукових статей та проведення досліджень. Надалі здійснювати цю діяльність активніше, адже нині маю не менш важливий обов’язок – захищати Батьківщину на передових рубежах. Усі знання та навички, які отримав на кафедрі, застосовую протягом перебування на Авдіївській промзоні.  

Що хочете побажати Альма-матер до 100-річчя?

– Нині Черкаський національний університет посідає лідерські позиції щодо надання освітніх послуг та здійсненні наукової діяльності і за межами області. Хочу побажати, аби заклад розвивався надалі та прославлявся творчими здобутками й досягненнями. Дякую викладачам та співробітникам, які своєю працею наближають ЧНУ до університетів європейського рівня.

«Нова Доба»