ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
20.05
2024

Оголошено підсумки заочних математичних Студій для школярів «Я і моя математика»

Завершився 19-й навчальний рік заочних математичних Студій для школярів «Я і моя математика», яку проводять Лабораторія математичної освіти ЧНУ та кафедра математики та МНМ Черкаського неаціонального університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
20.05
2024

III конференцію «Археологічні дослідження на Черкащині останніх років: підсумки та перспективи» провели в Черкаському національному

Напередодні Дня науки у межах Тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція «Археологічні дослідження на Черкащині останніх років: підсумки та перспективи».

Детальніше...
20.05
2024

Філологи ЧНУ вчили черкасців читати орнаменти на українських рушниках

«Музей українського рушника» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького активно долучився до заходу, проведеного до Всесвітнього дня вишиванки в міському сквері «Юність».

Детальніше...
20.05
2024

Актуальні питання розвитку туризму обговорювали на засіданні гуртка студенти ННІ економіки і права

У межах відзначення тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького кафедра туризму і готельно-ресторанної справи провела засідання наукового гуртка «Туризмологія: наука і практика».

Детальніше...
20.05
2024

Молодих науковців Черкаського національного відзначили обласною премією

З-поміж десяти лауреатів обласної премії за вагомі досягнення в освітній і науковій сферах і двоє молодих науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
20.05
2024

Науковці ЧНУ провели конференцію в межах проєкту «Вища та середня школа — співпраця заради майбутнього»

 У межах Днів науки в Черкаському національному університеті імені Богдана  Хмельницького 16 – 17 травня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Зарубіжна література та англійська мова: орієнтири, напрями, методика й інновації» у змішаному форматі.

Детальніше...
20.05
2024

Науковці ЧНУ провели науково-методичний семінар спільно з колегами з університету ім. Яна Длугоша (Польща)

Науковці ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у науково-методичному семінарі за участю колег з університету ім. Яна Длугоша (Польща).

Детальніше...
18.05
2024

Ректор вітає науковців

Шановні колеги! Традиційно в Україні у третю суботу травня відзначають День науки. Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вітає всіх науковців:

Детальніше...
18.05
2024

Студентам ЧНУ гостьову лекцію провели викладачі Університету Західної Англії

У межах проведення днів науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася гостьова лекція «British Education System: A-Levels to Masters».

Детальніше...
18.05
2024

До 20 річного ювілею кафедри туризму і готельно-ресторанної справи в ЧНУ провели наукову конференцію

16 травня, традиційно у День вишиванки, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Туризм і гостинність: стан, проблеми, перспективи».

Детальніше...
17.05
2024

Здобувачів ступеня доктора філософії ознайомили з особливостями підготовки та захисту результатів наукових досліджень

Цікавим і корисним інформаційним заходом, що відбувся на тижні науки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, став науково-методичний семінар «Підготовка доктора філософії: освітня і наукова компоненти, гранти й проєкти, академічні мобільність і доброчесність».

Детальніше...
17.05
2024

«Не носиш вишиванку — донать на ЗСУ!»: у Черкаському національному організували акцію

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначив День вишиванки. Викладачі та студенти усіх навчально-наукових підрозділів університету вбралися у святкові вишивані сорочки, сукні, сучасний одяг з елементами, вишиваними українським орнаментом.

Детальніше...
17.05
2024

Черкаський національний університет здобув звання «Амбасадора впровадження екоініціатив»

Тема формування екологічно свідомої молоді завжди лежала у фокусі уваги Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Виховання молоді відбувається крізь призму формування комплексного світогляду, який вміщує й формування екологічного  мислення.

Детальніше...
17.05
2024

Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи був у центрі уваги учасників наукової конференції

Науковці ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції із міжнародною участю «Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи (XVI — XXI ст.)» в режимі онлайн та підтримали ініціативу історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, як партнера по грантових освітніх і наукових проєктах.

Детальніше...
 
 

З нагоди сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» продовжує проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти. Про професійну діяльність за фахом, студентські роки та навички, які зараз використовує в роботі розповів випускник Навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького Гліб Баришніков.

Розкажіть про себе. Де зараз працюєте?

— Я старший науковий співробітник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Працюю над проблемами матеріалознавства для органічних «зелених» джерел освітлення і перетворення світла в електроенергію. Протягом останніх п’яти років плідно співпрацюю з університетами по всьому світу в межах вирішення цих проблем. Зокрема, із ЗВО, що в Копенгагені, Шанхаї, Каліфорнії, Гельсінках та Стокгольмі, де я неодноразово проходив стажування і постдокторську підготовку. Така міжнародна співпраця дозволяє широко розуміти проблематику досліджень в моїй галузі роботи та виконувати її на максимально сучасному й актуальному рівні.

Пригадайте, будь ласка, який найяскравіший період навчання був в Черкаському національному?

— Якщо не описувати навчальний процес, який займав основну частину часу, то запам’яталися студентські компанії, святкування першої стипендії та складання першої сесії. Також крилаті фрази викладачів, які сьогодні вже стали колегами, білі халати на лабораторних роботах з хімії та спілкування з друзями, з якими ми досі підтримуємо теплі взаємини.

Скажіть, чому обрали для навчання цей навчальний заклад?

— Якщо чесно, обирав за регіональною ознакою, адже тоді проживав у Черкасах, а тому не хотів шукати щось віддалене від дому. Щобільше, на момент вступу я вже мав зв’язки з кафедрою хімії ЧНУ як учасник конкурсу проєктів Малої академії наук. Тоді безпосередньо працював зі шкільною вчителькою Юлією Грабовою (випускницею ЧНУ)  і доцентом кафедри хімії Вірою Бойко. Мені подобалося те, що я бачив в ЧНУ, подобалося бути його частиною, відвідувати і працювати в його лабораторіях, а тому без особливих роздумів вступив на хімічний факультет.

Які знання, уміння, навички здобуті під час навчання згодилися в житті чи професійній сфері?

— Із моєї посади можна зробити висновки, що все, чому я навчився в ЧНУ як хімік — знадобилося в професійній діяльності вже як хіміка-теоретика. Прикладці «теоретика» я завдячую моєму керівнику, професору Борису Мінаєву, відомому в міжнародних наукових колах. Можу сказати відверто, знання, які я здобув в ЧНУ, відповідають класичним міжнародним стандартам підготовки хіміків, тому можу сміливо рекомендувати університет абітурієнтам, які бажають пов’язати своє життя з цією сферою.

Що можете побажати до сторіччя Черкаського національного?

— У 100-річний ювілей бажаю університету стабільності та процвітання на освітній і науковій нивах, гарних наборів першокурсників і подальшого визнання ЧНУ як зразкового закладу вищої освіти на міжнародній арені.

 

Спілкувалася Дар'я Роженкова

«Нова Доба»