Доцентка кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського університету імені Богдана Хмельницького Вікторія Осипенко пояснила кореспондентам «Суспільного», як амброзія шкодить людському здоров’ю.

У одній із черкаських лікарень із 20 пацієнтів щодня — половина має алергію на амброзію. Люди скаржаться на сльозотечу, кашель, нежить та задуху.

Про це Суспільному повідомила завідувачка алергологічного відділення обласної лікарні Наталія Гармаш.

— Амброзія поширена по всій земній кулі й може розповсюджуватися багатьма шляхами. Любить сонячні місця, пухкий ґрунт, тому трапляється на покинутих місцях обабіч доріг, —  розповіла Вікторія Осипенко.

До України амброзія потрапила в роки Першої світової війни. Доцентка розповіла, що німецький колоніст Крікер вирощував цю рослину, як лікарську, попри те, що в нього на батьківщині вона була відома як злісний бур'ян.

Пані Вікторія додала, що шкоду людському організму приносить саме пилок:

— Цей пилок знаходили на висоті п'яти тисяч метрів, він переноситься вітром на 160 метрів від місця, де рослину могли помітити.

Детальніше пропонуємо переглянути в сюжеті «Суспільного»