ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 31 72 82
 
14.05
2024

Студенти-правники ЧНУ в Іспанії навчаються, відпочивають, волонтерять

З-поміж студентів, які навчаються за програмою Erasmus+ в іспанському Університеті Вальядоліда, Крістіна Прокопенко, студентка третього курсу спеціальності 081 «Право».

Детальніше...
14.05
2024

У Черкаському національному написали листи до кримських політв’язнів

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 10 травня 2024 року відбулася акція «Листи до вільного Криму».

Детальніше...
14.05
2024

Черкаський національний поглиблює співпрацю з європейськими ЗВО

Начальник відділу міжнародних зв’язків Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександра Дем’яненко відвідала Університет прикладних наук і мистецтва міста Білефельд в  Німеччині з метою розвитку співпраці у сфері освіти та науки.

Детальніше...
13.05
2024

Федора Боєчка привітали з дев’яносторіччям

13 травня свій 90-річний ювілей відзначає доктор біологічних наук, професор Федір Федорович Боєчко.

Детальніше...
13.05
2024

На кафедрі німецької філології провели гостьову лекцію

На запрошення кафедри німецької філології студентам ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького прочитала гостьову лекцію докторка філологічних наук, професорка, дослідниця, перекладачка Лілія Безугла (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, університет Єна (Німеччина)).

Детальніше...
13.05
2024

ЄВІ / ЄФВВ: що потрібно знати про реєстрацію

7 травня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічних випробуваннях до магістратури, а також до аспірантури. Триватиме вона до 29 травня включно. 

Детальніше...
13.05
2024

Ректорові Черкаського національного (1979—2000 рр.) виповнюється 90 літ

У новітній історії української науки й вищої освіти досить помітне місце належить Федору Федоровичу Боєчку. Ректор Черкаського державного (нині національного) університету (1979—2000 рр.), відомий учений-біохімік і педагог з понад 60-річним стажем, член-кореспондент НАПН України й Почесний громадянин м. Черкаси, він став справжнім взірцем самовідданого служіння Україні. У ці травневі дні знаному освітянському ветерану виповнюється 90 літ від дня народження.

Детальніше...
13.05
2024

НМТ–2024: додатковий період реєстрації

Протягом 10 – 15 травня триватиме додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті.

Детальніше...
13.05
2024

Слухачі підготовчих курсів у ЧНУ завершили навчання

Завершився навчальний рік для 68 слухачів підготовчих курсів, які проходили на базі Навчально-наукового центру «Інститут післядипломної освіти та курсової підготовки» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
12.05
2024

Листівку до Дня матері виготовляли на майстер-класі від художників Черкаського національного

Напередодні Дня матері кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провела майстер-клас з акварелі «Листівка для матері».

Детальніше...
11.05
2024

НМТ 2024: запрошення в персональних кабінетах учасників

8 травня, для понад 287 тисяч зареєстрованих учасників основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення.

Детальніше...
10.05
2024

Науковиця Черкаського національного виступила як експертка на панельній дискусії в Колумбії

Професорка кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Галина Луценко 8 травня була запрошена як експертка до участі в панельній дискусії на тему «Being a teacher in the 21st century: challenges, perspectives and innovation in the classroom».

Детальніше...
10.05
2024

Студенти Черкаського національного університету поглиблюють свої знання про Євросоюз

В ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького для студентів 1-2 курсів відбувся meetup з нагоди Дня Європи, який відзначають 9 травня.

Детальніше...
10.05
2024

ЧНУ тримає високі позиції у престижному міжнародному рейтингу «Ukrainian National H-index Ranking 2024»

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького на 21 місці серед закладів вищої освіти України у рейтингу «Ukrainian National H-index Ranking 2024».

Детальніше...
 
 

З нагоди сторіччя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького інформаційне агентство «Нова Доба» продовжує проєкт, присвячений спогадам студентів про навчання в закладі вищої освіти. Про професійну діяльність за фахом, студентські роки та навички, які зараз використовує в роботі розповів випускник Навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького Гліб Баришніков.

Розкажіть про себе. Де зараз працюєте?

— Я старший науковий співробітник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Працюю над проблемами матеріалознавства для органічних «зелених» джерел освітлення і перетворення світла в електроенергію. Протягом останніх п’яти років плідно співпрацюю з університетами по всьому світу в межах вирішення цих проблем. Зокрема, із ЗВО, що в Копенгагені, Шанхаї, Каліфорнії, Гельсінках та Стокгольмі, де я неодноразово проходив стажування і постдокторську підготовку. Така міжнародна співпраця дозволяє широко розуміти проблематику досліджень в моїй галузі роботи та виконувати її на максимально сучасному й актуальному рівні.

Пригадайте, будь ласка, який найяскравіший період навчання був в Черкаському національному?

— Якщо не описувати навчальний процес, який займав основну частину часу, то запам’яталися студентські компанії, святкування першої стипендії та складання першої сесії. Також крилаті фрази викладачів, які сьогодні вже стали колегами, білі халати на лабораторних роботах з хімії та спілкування з друзями, з якими ми досі підтримуємо теплі взаємини.

Скажіть, чому обрали для навчання цей навчальний заклад?

— Якщо чесно, обирав за регіональною ознакою, адже тоді проживав у Черкасах, а тому не хотів шукати щось віддалене від дому. Щобільше, на момент вступу я вже мав зв’язки з кафедрою хімії ЧНУ як учасник конкурсу проєктів Малої академії наук. Тоді безпосередньо працював зі шкільною вчителькою Юлією Грабовою (випускницею ЧНУ)  і доцентом кафедри хімії Вірою Бойко. Мені подобалося те, що я бачив в ЧНУ, подобалося бути його частиною, відвідувати і працювати в його лабораторіях, а тому без особливих роздумів вступив на хімічний факультет.

Які знання, уміння, навички здобуті під час навчання згодилися в житті чи професійній сфері?

— Із моєї посади можна зробити висновки, що все, чому я навчився в ЧНУ як хімік — знадобилося в професійній діяльності вже як хіміка-теоретика. Прикладці «теоретика» я завдячую моєму керівнику, професору Борису Мінаєву, відомому в міжнародних наукових колах. Можу сказати відверто, знання, які я здобув в ЧНУ, відповідають класичним міжнародним стандартам підготовки хіміків, тому можу сміливо рекомендувати університет абітурієнтам, які бажають пов’язати своє життя з цією сферою.

Що можете побажати до сторіччя Черкаського національного?

— У 100-річний ювілей бажаю університету стабільності та процвітання на освітній і науковій нивах, гарних наборів першокурсників і подальшого визнання ЧНУ як зразкового закладу вищої освіти на міжнародній арені.

 

Спілкувалася Дар'я Роженкова

«Нова Доба»