У переддень трьох великих для українців свят — Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисника України — Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначив своє 98-річчя. Музичні дарунки, посвята у студенти та вшанування борців за волю України — таким запам’ятає цей день університетська громада.

На свято до ЧНУ прибули начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко, президент групи компаній «PetRus» Людмила Русаліна, крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха, настоятель храму Вознесіння Господнього отець Ігор.

Передовсім учасники урочистостей вшанували тих, хто захищає Україну від агресора і тих, завдяки кому наша держава є нині незалежною. Ректор Олександр Черевко наголосив, що університет підтримує учасників АТО, які тут навчаються і працюють. Напередодні дня захисника України вони отримали матеріальне заохочення. Вшановуючи усіх полеглих за незалежність, студенти кафедри військової підготовки поклали квіти до монумента Борців за волю України.

Вітаючи всіх із Днем університету, Олександр Володимирович зазначив, що вже 98 років колектив робить свою справу відповідально і професійно.

— Черкаський національний університет — це передовсім люди. Тож дякую тим, хто впродовж усіх цих років по цеглинці будував історію нашого національного, і тих, хто сьогодні є його обличчям, хто збагачує його своїми досягненнями і здобутками. Дякую студентам за їхній вибір, студентській раді за активну участь в університетському житті. Дякую профспілці, працівникам адміністративно-господарських служб.

За словами ректора, нині студентів навчають 75 докторів наук, професорів, 324 кандидати наук, доценти. Вони використовують увесь свій досвід та інтелектуальний потенціал, щоб підготувати кваліфікованих фахівців.

— З таким колективом нам під силу багато, нам не страшні виклики сьогодення, — переконаний він. — Ми готуємо фахівців для Нової української школи, активно співпрацюємо з сотнею іноземних університетів, укладаємо угоди з підприємцями для реалізації принципів дуальної освіти. Наші проекти підтримують народні депутати, обласна влада, профспілкові органи, громадські організації. Вірю в свій університет, у викладачів і студентів. Вірю, що разом ми зробимо ще багато для розвитку своєї alma mater!

Ректор зачитав телеграму від народного депутата Владислава Голуба, який привітав колектив та зобов’язався з метою підтримки найталановитіших та найактивніших студентів виплачувати 5 стипендій по 2500 гривень щомісячно, починаючи вже з жовтня 2018 року.

На адресу Черкаського національного університету надійшло також вітання від народного депутата Сергія Рудика, завдяки підтримці якого розпочалася реконструкція зруйнованого пожежею навчального корпусу № 4.

Начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський відзначив, що Черкаський національний є флагманом вищої освіти Черкащини і що дві третини освітян Черкаської області — це випускники ЧНУ.

Валерій Вікторович вручив ректорові Черкаського національного найвищу освітянську нагороду Черкащини — премію імені Олександра Антоновича Захаренка. Він нагадав учасникам свята, що Олександр Черевко її заснував, перебуваючи на посаді голови Черкаської облдержадміністрації.

Привітала колектив університету президент групи компаній «PetRus» Людмила Русаліна. Вона наголосила, що завжди підтримує молодь, яка прагне розвиватися та вдосконалюватися. Тому в межах програми дуальної освіти Людмила Володимирівна запросила студентів проходити оплачувану практику на виробничих підприємствах групи компаній «PetRus». А першим шести особам, які відгукнуться на цю пропозицію, благодійний фонд Людмили Русаліної «Разом» виплачуватиме щомісячну стипендію в розмірі трьох тисяч гривень.

Підтримку з боку профспілки пообіцяв університету голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко. А голова профспілкового комітету університету Анатолій Стеценко вручив грамоти та премії Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

— Черкаський національний і Українське козацтво Черкащини єднає багато, — зазначив отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха. — Це і козацька сотня імені Богдана Хмельницького, і національно-патріотичні заходи, і спільні волонтерські проекти.

З нагоди свята працівники університету отримали відзнаки та нагороди: «Почесну відзнаку ректора», почесні грамоти та подяки університету.

За багаторічну плідну роботу на освітянській ниві, наукові досягнення премією обкому Профспілки працівників освіти і науки України імені Олександра Антоновича Захаренка відзначено Бориса Мінаєва, професора, завідувача кафедри хімії та наноматеріалознавства.

Особливим свято Дня університету стало для першокурсників. Саме в цей день їх урочисто прийняли в університетську родину. А вони продемонстрували всім свої таланти у креативних флешмобах.

Мистецькі дарунки учасники свята отримали від колективів Черкаського національного: вокального гурту «Мелодія» (худ. кер. народна артистка України Лідія Зайнчківська), ансамблю народного танцю «Черкащанка» (худ. кер. заслужений працівник культури України Валентин Луценко). Привітали колег учасники чоловічого тріо «Гонта» Уманського національного університету імені Павла Тичини — заслужені працівники культури України Василь Семенчук, Петро Волошин та Валентин Купчик.

Основні організатори дійства — студентська рада університету — подбали про те, щоб кожен учасник зміг відчути святкову атмосферу. Для студентів було організовано квест, вони отримали солодкі подарунки та безліч інших приємних сюрпризів. Кожен охочий також міг посмакувати козацьким кулішем.

День університету вчергове об’єднав усіх та подарував кожному наснагу творити нову сторінку історії Черкаського національного.

 

Більше фото з Дня університету можна переглянути ТУТ

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Автори фото: студенти Анжела Музиченко, Альона Войцеховська, Вікторія Дзеціна та фахівці відділу інформації та зв’язків із громадськістю Руслан Крижанівський, Анна Рудь