Засновник спортивного інтернет-порталу «Табло», пресаташе ФК «ЛНЗ-Лебедин», випускник-магістр Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Андрій Вєков зустрівся з майбутніми піарниками й журналістами в ННІ української філології та соціальних комунікацій. Захід запропонований викладачами кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, що зараз активно налагоджують роботу зі стейкхолдерами для покращення якості журналістської освіти.

Роботодавець розповів студентам про особливості фотографування спортивних змагань і написання журналістських матеріалів. На думку Андрія Вєкова, найголовніше в роботі — любити спорт і не боятися експериментувати з форматами.

—  У спортивній журналістиці не існує обмежень. Можна створювати різноманітний контент. Необхідно нестандартно й цікаво подавати новину та просувати її в соціальних мережах. Тільки в такий спосіб можна збільшити аудиторію, — зазначив журналіст.

Студенти, що здобувають медійний фах, мали змогу поставити запитання, які їх турбують, дізнатися про професійні якості, що найбільш затребувані на ринку праці.

Демонструючи презентацію про якісні світлини до спортивного матеріалу, Андрій Вєков наголосив:

— Необхідно бути мобільними. Також варто розуміти, що матч Ліги чемпіонів може розпочатися о 22 годині й завершитися опівночі. Вас не повинно турбувати, що вже ніч. Ви маєте любити спорт та отримувати насолоду від того, що робите.

Своїми враженнями поділилася студентка 4-Ж курсу Наталія Кузнєцова:

— Зустріч була доволі пізнавальна й інформативна. Отримала чимало корисних порад, особливо про правильну побудову кадру, місце фотокора на футбольному полі. Думаю, це допоможе мені піймати цікавий момент у грі й зберегти техніку, бо футбол — один із травматичних видів спорту. Мені подобаються такі майстер-класи, вони завжди про реальні історії з медіа, а не про теорію.

Зауважимо, що студенти отримали практичне завдання від стейкхолдера Андрія Вєкова. Найближчим часом майбутні журналісти відвідають рекомендовані медійником спортивні заходи й підготують фоторепортаж. Найкращі роботи будуть опубліковані на сайті.

Нагадаємо, що нині з інтернет-порталом співпрацюють студенти-журналісти Максим Ніколаєв, а також Валентина Бабенко, які готують кваліфікаційні роботи з фаху.

Дар’я Роженкова, студентка-журналістка IV курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото надані викладачами кафедри журналістики, реклами та PR-технологій