Частиною тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стала Міжнародна наукова конференція «"Пробудження" та модернізація Європи в кінці ХІХ-на початку ХХ століття», яка відбулася 18 травня.

Учасників конференції привітала директор ННІ історії і філософії, працівники якого ініціювали проведення заходу, Натілія Земзюліна.

Родзинкою зустрічі став обмін інформацією науковців ЧНУ та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка через скайп-зв'язок.

Під час пленарного засідання учасники конференції говорили про те, що сприяло розвитку тогочасної Європи. Також порушили й глобальні проблеми, які перешкоджали, а часто й тепер перешкоджають, добробуту європейців.

Про земельні відносини в українських землях доби модернізації в Австрійській імперії ХІХ-початку ХХ століття розповів професор, завідувач кафедри історії України Тернопільського університету Павло Корніенко. Микола Бармак, професор ТНПУ, ознайомив учасників з процесами аграрної колонізації Волинської губернії німецькими переселенцями.

Про «Великі ідеї» як чинник зовнішньої політики балканських держав розповів кандидат історичних наук, доцент Черкаського національного Олександр Овчаренко. Професор ЧНУ  Анатолій Морозов підготував доповідь про роль української кредитної кооперації в модернізації сільської спільноти тих часів.

Під час секційних засідань порушили теоретико-методологічні засади європейської історії, обговорили європейську селянську та урбаністичну історію, національно-культурні та суспільно-політичні проекти, антропологічні виміри європейської культури та гендерну історію.

Доповіді, тези та повідомлення учасників конференції будуть видані у «Віснику Черкаського національного університету. Серія Історичні науки».

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького