Які б назви не носив Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького: Інститут народної освіти, педагогічний інститут, державний університет — він завжди залишався флагманом у підготовці висококваліфікованих фахівців, виховання патріотів України.

Про це, відкриваючи урочисту академію з нагоди 95-річчя навчального закладу, сказав його ректор Олександр Черевко.

Урочистості стали логічним підсумком місяця університету, упродовж якого професорсько-викладацький склад, студенти, випускники Черкаського національного провели безліч ювілейних заходів, опублікували статті, випустили книгу та зняли фільми про свою Альма Матер.

Щоб привітати Черкаський національний із ювілеєм, до Черкас прибули голова наглядової ради університету, Президент України (у 2005-2010 роках) Віктор Ющенко та Міністр освіти і науки Сергій Квіт. На урочистостях побували голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, керівники навчальних закладів України та Черкащини, підприємств, представники духовенства, установ і організацій, громадські та політичні діячі.

Колег зі святом привітали начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак. Від імені ради ректорів вищих навчальних закладів Черкащини вітання колективу передали заступник голови ради ректорів Микола Зажирко та ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олександр Безлюдний. Пошанувати партнера прибули і представники вищих навчальних закладів області.

Звертаючись до шановного зібрання, ректор Олександр Черевко передовсім подякував професорсько-викладацькому складу закладу.
— Наші науковці добре знані як в Україні, так і за кордоном, — зазначив він. — Перше професорське звання в навчальному закладі отримав 55 років тому Михайло Кононович Босий. Сьогодні наш «золотий фонд» — це 69 професорів. Університет розпочинався з трьох відділень і одного факультету. Нині Черкаський національний — це 8 інститутів, 2 факультети, 50 кафедр.

Олександр Володимирович окреслив здобутки навчального закладу — наукові, спортивні, творчі. Відзначив усіх, хто творить повсякденну історію університету. Наголосив, що військово-патріотичне виховання є пріоритетним напрямом роботи керівництва навчального закладу. Зі стін рідної Альма Матер студенти виходять справжніми патріотами, а понад 50 осіб взяли в руки зброю і стали на захист Батьківщини.
Від імені учасників бойових дій рідний університет привітав Олексій Лупан, випускник Черкаського національного університету, учасник АТО, майор Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби.
Від імені науково-педагогічної громади університет привітав професор Андрій Гусак, який входить до сотні найбільш цитованих науковців України. Голови студентських рад підготували своє вітання, життєрадісне та сповнене оптимізмом. А студенти Артур Акопян та Олександр Єнін зняли фільм «Чому я люблю ЧНУ».

Свої дарунки підготували мистецькі бренди університету — самодіяльний народний колектив «Черкащанка», гурт «Жива музика». Порадували і гості свята — вокальне тріо «Вербена» Черкаської обласної філармонії, вокальне тріо «Гонта» Уманського державного педагогічного університету, народний ансамбль танцю «Дружба», симфонічний оркестр та камерний хор «Канон». Емоційним сюрпризом став виступ учнів 9-ї гімназії, зокрема, панянок і кадетів.

Незабутні враження від святкування додали університетській громаді упевненості в тому, що навчальний заклад, попри солідний вік, живий і динамічний, він продовжує активний розвиток і впевнено крокує у майбутнє.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького