У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького триває шевченківський тиждень.

Учора два обласні мистецькі колективи — камерний хор «Канон» (диригент Євген Валовенко) та капела бандуристів Об`єднання художніх колективів Черкаської обласної ради (художній керівник, заслужений діяч мистецтва України Йосип Франц) — подарували викладачам і студентам університету незабутні хвилини спілкування з Кобзарем: словом і музикою.

У виконанні колективів лунали відомі вірші Шевченка, покладені на музику: «Бандуристе, орле сизий», «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер виє». В оригінальному виконанні заслуженої артистки України Наталки Мамалиги прозвучав твір Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати» на музику Людвіга ван Бетховена «Місячна соната». Заспівали виконавці й завзятих народних українських пісень.

На концерті також прозвучали фрагменти творів нашого великого земляка. Зокрема володарка гран-прі конкурсу читців поезії Тараса Шевченка 2019 року, студентка ННІ іноземних мов Анастасія Бринько продекламувала уривок із поеми «Сова».

На завершення концерту народна артистка України Ольга Калина звернулася до присутніх словами Шевченка «Смирітеся, молітесь богу, І згадуйте один другого, Свою Україну любіть…».

— Читаймо Шевченка, бо його твори завжди актуальні, повчальні. Тож учімося мудрості в українського генія», — додала Ольга Іванівна.

Враженнями від концерту поділився голова профспілки Черкаського національного університету Анатолій Стеценко. Він зауважив, що подібні заходи сприяють вихованню сучасної молоді.

Завідувач кафедри української літератури та компаративістики Володимир Поліщук розповідає, що знайомий із творчістю камерного хору «Канон» і капелою бандуристів уже багато років.

— Цьогорічний виступ колективів на сцені Черкаського національного вкотре підтвердив їхню майстерність і професійність, — каже Володимир Трохимович.

На важливості подібних заходів наголошує студентка 3 курсу ННІ УФСК Уляна Цап:

— Подібні заходи вчать цінувати наше минуле і берегти майбутнє. А ще — це можливість почути знаних артистів України, переконатися у багатогранності нашого народу.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького