Викладач кафедри біології та біохімії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Ілюха взяв участь у моніторингу Деснянсько-дніпровської та Прип’ятської популяцій зникаючого виду птахів — очеретянки прудкої (Acrocephalus paludicola).

Цей птах занесений до Червоної книги України. Орнітологи світу стурбовані швидким скороченням його чисельності унаслідок трансформації осокових боліт Європи — основного місця гніздування очеретянки.

Акція відбувалася протягом червня.

Цього року до обліку долучилися фахівці Aquatic Warbler Conservation Team та волонтери з Польщі, Німеччини й Литви. Такий ретельний моніторинг допоможе розробити заходи щодо збереження територій основних гніздових угруповань очеретянки прудкої.

Участь в цьому унікальному проекті фахівця від нашого університету відкриває широкі перспективи подальшої міжнародної співпраці науковців та студентів природничого напрямку ЧНУ у галузі охорони довкілля.

ННІ природничих наук