Усеукраїнська науково-практична конференція «Нова українська школа та здоров’я дитини» відбулася за участі провідних науковців, медичних працівників, педагогів та психологів різних регіонів України на базі кафедри фундаментальної медицини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Із вступним словом до присутніх звернувся проректор з наукової, міжнародної та інноваційної діяльності Сергій Корновенко:

— Майбутнє української нації залежить від того, який фундамент закладено сьогодні, від фізичного і психологічного здоров’я поколінь, які вже навчаються в школі. Саме про це йтиметься на конференції. Її тема має й освітній, і фізичний, і психологічний складники. Впевнений, що захід матиме не лише науковий, а й практичний характер. Зважаючи на тематику доповідей, ця конференція закладе фундамент для подальших досліджень.

Завідувач кафедри фундаментальної медицини Черкаського національного університету Сергій Руденко додав:

— Метою конференції є об’єднання зусиль медичних працівників, психологів і педагогів, щоб чітко окреслити методи й способи покращення якості медичного обслуговування дітей в закладах освіти.

Співорганізатори заходу — Інститут обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України, Державна установа «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової Національної академії медичних наук України», Державна установа «Інститут громадського здоров’я імені О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України», Центральний інститут післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Мала академії наук України.

До участі в конференції запрошені директор Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 ім. Я. Домбровського, м. Житомир Олена Кулініч, завідувач кафедри педагогіки і психології Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, доктор психологічних наук Інна Кукуленко-Лук'янець, завідувач відділу підтримки обдарованості Iнституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук, кандидат педагогічних наук Наталія Поліхун, завідувач кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений працівник народної освіти України Тамара Яценко, заступник головного лікаря з медичної частини КНП «Черкаська міська дитяча лікарня», лікар педіатр-неонатолог вищої категорії Людмила Авраменко, доцент кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України», кандидат педагогічних наук Валерій Киричук, завідувач науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка Ольга Хмелєва-Токарєва, старший науковий співробітник Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук Віра Чудакова, доцент кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІ фізичного виховання, спорту та здоров’я Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Надія Сисоєнко та інші спеціалісти.

Головною проблемою, яка висвітлювалася на конференції, є стан взаємодії медичних працівників, педагогів та психологів у контексті проведення реформи «Нова українська школа». На сьогодні є невирішеними деякі практичні та теоретичні питання взаємодії і співпраці вказаних спеціалістів в умовах освітнього процесу.

Під час конференції обговорили питання створення Всеукраїнської асоціації медичних працівників, педагогів та психологів. Розглянули варіанти співпраці вказаних спеціалістів із закладами освіти Черкаської області та участь у цій співпраці працівників кафедри фундаментальної медицини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Як переконаний завідувач кафедри, професор Сергій Руденко, створення кафедри фундаментальної медицини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького сприятиме вирішенню ряду важливих питань та гострих кадрових проблем спеціалістів медичної сфери міста Черкас та Черкаської області.

Кафедра фундаментальної медицини