28 грудня 2015 року науковці Чигиринського національного історико-культурного заповідника «Чигирин» та навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з нагоди 420-ої річниці з дня народження Богдана Хмельницького провели урочисту академію.

Відбулася вона у резиденції Богдана Хмельницького у місті Чигирин.

Із привітальними промовами виступили Василь Полтавець — генеральний директор Чигиринського національного історико-культурного заповідника та Наталія Земзюліна — директор навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор.

Із науковими повідомленнями про життєвий шлях, діяльність видатного державотворця, полководця, дипломата Богдана Зиновія Хмельницького виступили професори Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницкого — дійсний член Української академії історичних наук, доктор історичних наук Анатолій Чабан, дійсний член Української академії історичних наук, доктор історичних наук, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій  Морозов, доктор історичних наук, професор, проректор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко, заступник генерального директора Чигиринського національного історико-культурного заповідника Світлана Павлова, студент 4 курсу ННІ історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олексій Компанієць.

Під час проведення академії відбулася наукова дискусія щодо подальшого досконалого вивчення та популяризації життя і діяльності нашого видатного земляка, фундатора Української козацької держави Богдана Хмельницького. Були підведені підсумки 2015 року, який проголошений Роком Гетьмана. Окреслені шляхи подальших наукових пошуків, особливо з дискусійних питань.

Учасники урочистої академії поклали квіти до пам’ятника великому сину України Богдану Хмельницькому.

ННІ історії та філософії