Лекція настоятеля храму Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія, протоієрея Андрія Шимановича на тему «Християнство: соціальний вимір» відбулася в ННІ міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Захід розпочався зі вступного слова директорки інституту Наталії Земзюліної:

— Більшість із нас можна назвати атеїстами, адже ми не молимося й рідко відвідуємо церкву. Ми організували цю зустріч, аби ви, майбутні історики й філософи, змогли поставити запитання, які цікавлять вас щодо інституту церкви.

Отець Андрій Шиманович розповів студентам про важливість церкви як соціального інституту. Адже те, у що вірить людина, впливає на її повсякденне життя. Доктрина про Трійцю говорить про існування множинності в людській природі, себто людина, апріорі, соціальна істота. Християнство навчає, що індивід має спілкуватися з іншими. А етнічна, расова відмінності — не проблема, а навпаки — можливість будувати стосунки, жити спільними інтересами та визнавати інших відображенням людськості, образу Божого.

— Наше завдання — поговорити, щоб за допомогою діалогу зруйнувати якісь міфи про церкву, що існують у свідомості молодих людей.  Із цими знаннями ви зможете комфортніше прожити період особистісного становлення, університетські роки тощо. Ми створюємо чудовий прецедент активної органічної співпраці між університетським середовищем та церквою, — зазначив спікер.

Він додав, що аргументи й тези розмови спиратимуться на «слово Боже» або, іншими словами, давню літературну пам’ятку, Біблію. Адже це засадничий текст для всіх християнських конфесій.

Андрій Шиманович поінформував про ідею важливості соціального богослов’я, а також навів приклади катастрофічних явищ, до яких призводило просвітництво, якщо воно не підтверджувалося соціальними перетвореннями. У тих випадках вчителі богослов’я не донесли іншим, що віра повинна перетворювати соціальні умови, а не лише внутрішні особистісні явища. Також отець Андрій згадав про період, коли між сакральним та світським не було різниці: не існувало аполітичної церкви або атеїстичної влади.

Наприкінці зустрічі студенти мали можливість поспілкуватися в форматі «питання-відповідь». Майбутні історики й філософи уважно слухали, тема їх захопила, тому запитання були досить цікавими. Особливо виокремилися студенти-першокурсники Ілля Опарін, Максим Журавський та Ярослав Кузьменко. Завдяки їхнім питанням присутні обговорили течію екуменізму, яку в останні десятиріччя підтримує католицька церква. Студенти почули думку священника щодо «справедливої відповіді Бога» у вигляді інтенсивного заселення та своєрідної колонізації Європи арабськими та африканськими народами на жорстоку експансіоністську політику європейців в Африці та Океанії протягом століть. Подискутували також і на тему однієї з заповідей Божих — «Не сотвори собі кумира». Зокрема, студента цікавило, чи шанування ікон не є суперечить цій заповіді. Обговорили те, який вигляд має Бог — невидимої сутності чи людини.

Варто зазначити, що подібні зустрічі для студентів є корисними, вони дають можливість поміркувати про важливі для їхньої фаховості теми.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Майбутні історики та філософи поговорили про християнство як соціальний вимір

Захід розпочався зі вступного слова директорки інституту Наталії Земзюліної:

— Наше завдання — поговорити, щоб за допомогою діалогу зруйнувати якісь міфи про церкву, що існують у свідомості молодих людей. Із цими знаннями ви зможете комфортніше прожити період особистісного становлення, університетські роки тощо. Ми створюємо чудовий прецедент активної органічної співпраці між університетським середовищем та церквою, — зазначив спікер.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького