Державний архів Черкаської області відсвяткував сторіччя з дня заснування. Упродовж багаторічної праці архівознавцями зібрано й опрацьовано більше мільйона документів, що відтворюють події суспільно-політичного, соціально-економічного й культурного життя Черкащини від XVII століття до сьогодення.

З історичною подією керівництво й колектив державного архіву Черкаської області вітали перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тарас Висоцький, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, перший заступник голови Державної архівної служби України Іван Кисіль, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, заступник голови Спілки архівістів України Олександр Гаранін та інші.

Привітав керівництво архіву ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

— Своєю клопіткою працею ви зберігаєте й примножуєте архівні фонди, в яких увічнена героїчна історія Наддніпрянщини — Батьківщини Тараса й Богдана. Черкаський національний університет пишається багаторічною співпрацею з архівом. Понад дві тисячі наших студентів пройшли професійний вишкіл під керівництвом ваших працівників. Переконаний, що високий професіоналізм колективу, усвідомлення високої відповідальності перед майбутнім будуть і надалі запорукою дбайливого збереження та примноження культурних цінностей та документальної пам’яті українського народу, — зазначив Олександр Володимирович.

Директор навчально-наукового інституту історії і філософії, професор Наталія Земзюліна подякувала керівнику Тетяні Клименко й працівникам архіву за партнерство та тісну співпрацю з інститутом.

— Ми як історики, найбільше розуміємо цінність матеріалів, що зберігаються в архівах. Саме завдяки їм науковці й майбутні фахівці здійснюють розвідки, досліджують документи, переповідають історію, а найголовніше — зберігають її для майбутнього покоління, — зазначила Наталія Іванівна.

Із вітальним словом до присутніх звернулися професор ЧНУ, голова Черкаської обласної організації «Національна спілка краєзнавців України» Василь Мельниченко й директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Григорій Голиш.

З нагоди ювілею Черкаський національний університет вручив колективу архіву грамоти та подяки.

Науковці й студенти переконані, що тісна співпраця триватиме і ще не одне покоління випускників ЧНУ навчатиметься та проходитиме стажування під керівництвом фахівців державного архіву Черкаської області.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького