У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся літературознавчий круглий стіл на тему «Тенденції сучасного літературного процесу в Україні». Участь в обговоренні взяли науковці, представники Національної спілки письменників України та літератори Черкащини. Захід відбувся з ініціативи викладачів кафедри української літератури та компаративістики навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій.

Привітав учасників зібрання проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко. Він наголосив на важливості і доцільності проведення подібних заходів. А голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський зазначив, що подібні обговорення піднімають рівень літературних дискусій та сприяють поверненню інтересу до літератури.

Завідувач кафедри української літератури та компаративістики Володимир Поліщук відзначив, що захід є традиційним та користується популярністю серед науковців і митців слова.

Під час круглого столу наукові доповіді присутнім представили доцент, кандидат педагогічних наук Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка, доктор наук Ігор Павленко та науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філології Тарас Головань. До активного обговорення долучилися науковці Черкаського національного: професор, доктор філологічних наук, письменник Василь Пахаренко, професор, доктор філології Людмила Ромащенко, доцент, кандидат філології Оксана Вертипорох, доцент, кандидат філології Ганна Клименко, доцент, кандидат філології Інна Кошова, магістр філології Катерина Кривопишина. Про сучасні тенденції в літературі розповіли письменники Антонія Цвід та Валентина Коваленко.

 

Уляна Цап, студентка 3-А курсу ННІ УФСК