«Читайте Шевченка, а краще слухайте. Його тексти — це музика», — такими словами розпочалася презентація щорічника «Шевченків світ» у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Організатори її — головний редактор видання Володимир Поліщук, завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ і заступник головного редактора Василь Пахаренко, професор кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ. Захід присвятили 204-ій річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

На початку зустрічі до присутніх із вітальним словом звернувся проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, професор Сергій Корновенко. Він зазначив, що це єдине видання в Україні, яке присвячене одній людині.

На презентацію зібралися студенти, викладачі навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій, завідувач Черкаської обласної бібліотеки, дописувачі щорічника, зокрема члени Національної спілки письменників України, члени наукового центру шевченкознавчих досліджень ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Цьогоріч «Шевченків світ» святкує 10-річчя з моменту випуску видання у 2008 році. Василь Пахаренко зазначив: «Саме завдячуючи активній співпраці науковців Черкаського національного з інститутом літератури ім. Т. Шевченка Національної Академії наук України щорічник містить наукові дослідження творчості Кобзаря вітчизняних та зарубіжних шевченкознавців. Ми запрошуємо допомагати у випуску видання всіх знавців пера цього українського генія».

Організатори розповіли про те, що це унікальне видання є єдиним науковим щорічним збірником про Тараса Шевченка. Окреслили його структуру та відзначили, що з 2011 року збірник став фаховим. Особливу подяку висловили керівнику видавництва, що його друкує — Юлії Чабаненко.

На презентації побувала одна з авторів альманаху Тетяна Брукс, знана як в Україні, так і далеко за її межами, член американських мистецьких організацій «Alaska Writers Guild» та «49 Writers». Вона зазначила:

«Знаходитися разом із засновниками видання, надихатися цими знаннями — це для мене велика честь. Я дуже рада, що мене запросили. Скільки років я перебувала за кордоном, та лише тут, у Черкасах, відчуваю особливу любов до рідної землі. А сьогодні на презентації у мене з’явилася ідея створити власну книгу про патріотичні почуття, та про те, як вони змінюються в залежності від того, як далеко ти знаходишся від Батьківщини».

Від студентів ННІ УФСК дует «Юна» у складі Юлії Слісаренко та Наталі Зінченко виконав тематичні пісні, а Вікторія Нянько, Наталія Напорко та Катерина Бондар продекламували вірші Шевченка.

Першокурсниця Альона Матвієнко переконана, що студентам важливо не забувати про Кобзаря. «Приємно було почути прекрасне декламування віршів Шевченка у виконанні однокурсників», — зізналася вона.

  

Автор: Яна Назаренко, студентка 1-Р курсу

Фото: прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького