7 грудня  буккросери ЧНУ ім. Б. Хмельницького з нагоди сьомого дня народження читацького клубу «Freebook» влаштували літературну вечірку.

Сьогодні буккросинг-клуб «Freebook» — це спільнота, яка популяризує книги і пропагує культуру читання не тільки в університеті, а й серед жителів нашого  міста.  Наразі інтерактивні полички книгообміну «Freebook» можна знайти у гуртожитку № 2, студентському кафе,  у НК № 1 в аудиторії  321 та у відділі інформації та зв’язків з громадськістю, у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича, у кафе «Fika», таку поличку має гурток «Юні кореспонденти» при ЦДЮТ та редакція газети «Нова Доба».

Організатори заходу, студенти 3-Р курсу, потурбувалися про атмосферу свята: зал був прикрашений світлинами з Фотосушки-2017, яку буккросери проводили напередодні Дня студента, фіолетовими кульками та гірляндами. Гостей пригощали гарячим чаєм та різними смаколиками.

Буккросери провели вікторину «Що ви знаєте про буккросинг та  “Freebook”», пограли з аудиторією в  ігри «Хто я?»,  «Де логіка?» на знання сучасної літератури, нагородили переможців онлайн-розіграшу книг у соціальних мережах. Книга Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи» дісталася Олені Брунько, а «Втікач із Бригідок» Андрія Кокотюхи з підписом автора виграла Аліна Бачиш. Під час музичних пауз гості свята насолоджувалися відомими піснями під гітару.

 – Родзинкою нашого заходу стали нові партнери клубу — це творча майстерня Artbook, започаткована викладачами кафедри української літератури та компаративістики Інною Кошовою та Оксаною Вертипорох, — розповіла керівник клубу Людмила Солодка, — вони презентували свій мистецький проект та подарували книги на полички клубу.

Не обійшлось без традиційного привітання для буккросинг-клубу «Freebook» від студентської ради ННІ УФСК. Цього року подарунком стала нова, але вже популярна книга сучасного молодіжного автора Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи».

Акція «Різдвяний Freebook» стала ще одним приємним сюрпризом для гостей. Кожен міг стати комусь Книжковим Сантою і подарувати книгу. Ця новорічна традиція популярна у всьому світі. Найвідоміший варіант такої акції — друзі пишуть свої імена на папірцях, перемішують їх та дістають ім`я того, кому будуть щось дарувати. Кожен отримує подарунок від свого Секретного Санти.

Наостанок організатори свята провели розіграш призів від партнерів свята: газети «Нова Доба»,  кінотеатру «Multiplex», а також «Coffeine» та «KavaPoint».

— Святкування дня народження буккросинг-клубу в мене завжди асоціюється з теплою атмосферою, друзями, конкурсами, вікторинами і приємними бонусами. Адже кожен, хто завітав на подію, отримує подарунок. Це надихає та дарує позитивні емоції. Особисто я поповнила свою бібліотеку ще на одну книгу, а завтра завдяки «Freebook» побіжу в кіно», — ділиться враженнями студентка 2-Р курсу Анна Тиха, якій фортуна на святі посміхнулася двічі. Це перемога в конкурсі на кращий пост у соціальній мережі Інстаграм зі світлиною з фотосушки, за що отримала приз від нових партнерів  «Artbook» — книгу Ірен Роздобудько «Одного разу» та виграш в лотереї квитка на фільм у кінопалац.

 

 

Автор:Наталія Напорко

Фото автора та Крістіни Орел