Книгу власних мемуарів «Протирання дзеркала» презентував у Черкаському національному університеті  імені Богдана Хмельницького український письменник, уродженець Шполянщини  Михайло Слабошпицький.

Відкрив зустріч її організатор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики Володимир Поліщук:

«Хочу представити вам відомого українського прозаїка, критика, літературознавця, публіциста, видавця та нашого земляка Михайла Слабошпицького».

Презентацію книги автор почав зі спогадів про свої молоді роки та літературну долю. «Я зловив себе на думці, що є речі, які підуть в небуття і їх ніхто не знатиме. Час, який не зафіксований, не записаний, просто не існує», — зазначив Слабошпицький. 

У своїй новій книзі «Протирання дзеркала» відомий письменник згадує іменитих людей, яких йому пощастило зустріти в житті, подробиці різних подій. Запрошений гість також розповів історію про створення мемуарів: «Коли я почав писати спогади, то в мене було враження, що я прожив тисячі років. У мене є колекція людських доль, які я почав описувати».

Присутнім Слабошпицький відкрив таємницю, що справжні імена деяких персонажів своєї книги довелося змінити з певних міркувань. На зустрічі автор ділився веселими історіями, комічними епізодами, чим дуже тішив аудиторію.

Михайло Слабошпицький відповів на запитання своїх прихильників та порадив прочитати роман югославського письменника Меши Селімовича «Дервіш і смерть».

Насолоджувалися спілкуванням із відомим земляком студенти, бібліотекарі Черкас та Наукової бібліотеки ЧНУ, освітяни-земляки Слабошпицького зі Шполянського району на чолі з Миколою Пироговим. Учасниками зустрічі стали представники Черкаської обласної організації Національної спілки письменників на чолі з головою Володимиром Ткаченком.

Свої вірші читала письменниця, член Національної спілки письменників та претендент на премію Василя Симоненка Світлана Короненко.

Наприкінці зустрічі імениті гості подарували Науковій бібліотеці імені М. Максимовича примірники своїх найсвіжіших видань.

Анна Дудник, студентка ННІ УФСК