Про реформи в освіті України та роль програм академічних обмінів йшлося на освітньому Форумі з нагоди 25-річчя діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні.

Участь у заході взяли Міністр освіти і  науки України Лілія Гриневич, Надзвичайний та Повноважний й Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, Президент Інституту міжнародної освіти у Нью-Йорку Алан Ґудмен. Серед учасників були представники керівництва провідних українських вищих навчальних закладів, Уряду та профільних міністерств України, НАН України, впливових громадських організацій, випускники програм академічних обмінів.

Черкаські вищі навчальні заклади представляв ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова Ради ректорів, директорів ВНЗ Черкаської області Олександр Черевко та професор ЧНУ Світлана Жаботинська.

Під час круглого столу ректорів у рамках заходу було обговорено стан реформ в українській вищій освіті, зокрема, автономію університетів, фінансування та наукову діяльність. Йшлося також про якість освіти.

— Черкаський національний — активний учасник Програми імені Фулбрайта, — зазначає Олександр Черевко. — Щороку тут викладають науковці з-за кордону. Крім того, доктор філологічних наук, професор ЧНУ Світлана Жаботинська є учасником двох дослідницьких програм за грантом Фулбрайта та членом наглядової ради Українського Фулбрайтівського  кола. Переконаний, що ця співпраця продовжуватиметься.

Нагадаємо, Програма імені Фулбрайта посідає чільне місце в системі міжнародної освіти. В її основі — ідея академічної взаємодії та взаєморозуміння, пізнання та поваги. Програма успішно діє з 1946 року, нині поширена в більш, ніж 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження в США. Своєю чергою понад 650 американців викладали і  займалися науковою працею в українських вишах.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького