На базі науково-навчальної лабораторії глибинної психокорекції при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Всеукраїнський семінар-практикум із глибинного пізнання і самопізнання психіки. Провела його академік Національної академії педагогічних наук України Тамара Семенівна Яценко.

Заняття проходили упродовж семи днів. Одним із головних завдань семінару було опанування теорією та інструментарієм роботи психологів у форматі психодинамічного підходу. Учасники практикуму вдосконалювали уміння ведення психологічної практики методом активного соціально-психологічного пізнання (АСПП). Це авторський метод академіка Тамари Яценко, який дозволяє надавати ефективну психологічну допомогу учасникам діагностико-корекційної групи у вирішенні особистісних проблем.

У Всеукраїнському семінарі-практикумі взяли участь 40 осіб із 10 міст України: Дніпра, Кропивницького, Києва, Слов’янська, Тернополя, Черкас, Канева, Мукачева, Костянтинівки та Донецька. Були й зарубіжні гості. Серед учасників семінару — кандидати наук; викладачі, практичні психологи, представники інших професій, студенти й аспіранти вищих навчальних закладів України (Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Київський університет ім. Б. Грінченка, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького).

Психокорекційна робота з використанням пісочниці

Програма малої групи охоплювала 3 аспекти роботи: ознайомлення з теоретичними основами глибинно-психокорекційного процесу, процесуальна діагностика в єдності з корекційною практикою, розвиток саморефлексії учасників семінару-практикуму.

Психоаналітична робота з каменями 

Тамара Семенівна знайомила з основами психодинамічної теорії, зі специфікою процесуальної діагностики та з конкретними методиками. Увагу акцентувала на роботі з кожним учасником через діалогічну взаємодію, з використанням візуалізованих засобів. У презентації психодинамічної теорії вона зосередила увагу на дієвості нещодавно введених нею в науковий обіг категорій «невидимий горизонт» та «імпліцитний порядок психіки».

Психоаналітична робота з використанням іграшки

Практична робота супроводжувалась ознайомленням учасників з основними законами, яким підлягає глибинно-корекційний процес. Зверталась увага на передумову успішності глибинного пізнання — спонтанність та невимушеність поведінки суб’єкта, включаючи візуалізовану самопрезентацію.

Психодраматична робота з використанням свічки

Кожен фрагмент діагностико-корекційної роботи з використанням ліпки, метафоричних карт, авторських малюнків, психоаналітичної роботи з використанням іграшок, свічок, а також аналіз листа до минулого, теперішнього, майбутнього, казки про власне життя — завершувався обговоренням та саморефлексією учасників процесу.

Модель внутрішньої динаміки психіки

Організатори семінару переконані, що подібні заходи сприяють розвитку теоретико-методологічних основ розвитку вітчизняної практичної психології, сприяють підвищенню рівня практичної підготовки психологів та зростання їхньої професійної компетентності в цілому.

Вони висловлюють вдячність усім учасникам Всеукраїнського семінару-практикуму та запрошують охочих до творчо-професійної співпраці.

Контактна інформація:
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; http://yacenkots.com.ua; сторінка на facebook: Глубиннаяп сихокоррекция: метод АСПП


Психологічний факультет