Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відвідали презентацію-тренінг посібника «Інструментарій для громадян», організований всеукраїнським громадським об’єднанням «Інститут "Республіка"». Метою заходу було заохочення студентства підтримувати та бути частиною прагнення до реформ в Україні.

— Ми відкриті для цікавих молодіжних проектів, тому охоче погодилися на співпрацю з Інститутом «Республіка»,  —  зауважила начальник відділу виховної роботи університету Людмила Солодка. — Для нас важлива ця співпраця, адже заходи, які проводить це громадське об’єднання, формують активну громадську позицію студентів.

Презентував «Інтрументарій для громадян» Сергій Макаренко, журналіст видання «ІнфоМІСТ» і випускник ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Він зазначив:

— Саме тут ви зможете знайти інструменти, які допоможуть підвищити рівень обізнаності громадян та згуртувати громаду навколо проблем, що мають для вас значення. Головна мета цього посібника — підвищити рівень залучення громадян, зокрема студентів, до ухвалення рішень на місцевому рівні та участі у процесі реформ в Україні.

У рамках заходу студенти мали змогу разом зі спікерами визначити основні проблеми, що їх турбують, та обговорити способи їх вирішення з депутатами міської ради Максимом Шилом та Артуром Акопяном, які до того ж навчаються в ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

— Студентство завжди було активною рушійною силою в нашій країні, починаючи із Революції на граніті (1990), Революції Гідності (2013-2014) тощо. Тому я хочу, щоб студенти не боялися займатися громадською і політичною діяльністю, ставити цілі та досягати їх, — сказав Максим Шило.

Також спікери розповіли про електронні петиції як механізм активної участі черкащан у важливих процесах міста. На сайті міської ради у будь-який момент можна зареєструвати електронну петицію, у якій громадяни зможуть висвітлити певну проблему. Якщо вона набере належну кількість підтримки протягом 30 днів, тоді питання обов’язково буде розглянуте у міській раді.

Протягом заходу спікери підвищували рівень залучення студентства до ухвалень рішень на місцевому рівні та участі у процесі реформ в Україні.

— Такі презентації-тренінги допомагають громадянам правильно здійснити моніторинг проблеми, вести переговори з політичними партіями та органами місцевого самоврядування і доносити повідомлення до тих людей, які будуть запроваджувати зміни, — поділився думкою Богдан Медведський, студент психологічного факультету.

Наприкінці заходу студенти змогли поспілкуватися  з міськими депутатами та спікерами заходу.

Анна Горобець, студентка 2-Р ННІ УФСК