Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, благодійна організація «Українське Фулбрайтівське коло» та Українська асоціація когнітивної лінгвістики і поетики (УАКЛіП) запрошує всіх свідомих українців на круглий стіл «Багатомовність і українська ідентичність: від конфронтації до єдності», який відбудеться у м. Черкаси, 8 липня 2015 р., 11.00 – 18.00. Місце проведення: Готель «Дніпро», конференц-зал (вул. Фрунзе, 13, м. Черкаси).

Метою Круглого столу є створення робочої групи фахівців (лінгвістів, соціологів, політологів, юристів), яка надала б об’єктивний аналіз сучасної мовної ситуації в Україні та в рамках спеціального проекту запропонувала б стратегію збалансованої мовної політики, що передбачає:

• провідну роль української мови як культурно-історичного та політичного символу держави Україна, як мови міжнаціонального спілкування в Україні;
  • визначення адекватного статусу російської мови як однієї з мов України (а не мови Росії!), а також адекватного статусу міноритарних мов;
  • підвищення ефективності вивчення іноземних мов задля успішної інтеграції України у світове співтовариство.

У межах проекту подальша діяльність створеної робочої групи фахівців буде координуватися з ширшим канадсько-європейсько-українським проектом «Демократичні реформи управління в Україні, 2015 – 2017», зокрема з його частиною «Національності й мовна політика» (проект здійснюється під егідою Альбертcького університету, Едмонтон, Канада).

Запрошуються всі бажаючі.

ПРОГРАМА КРУГЛОГО СТОЛУ