Аліна Козлова – голова студентської ради університету з жовтня 2018 року


Шлях лідера почала ще зі школи, тоді й сформувалася чітка громадянська позиція. В університеті з першого курсу входила до студентської ради, була заступником голови студентської ради, потім головою студради інституту іноземних мов і зараз очолює Студентську раду університету. Активно займається благодійністю, разом з командою організовує різнопланові заходи, залучає студентів до активної участі в житті університету Має незакінчену музичну освіту, брала участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсах та фестивалях. Була учасником народних колективів "Коляда" і "Жива музика".

Студентська рада університету – це 28 активних студентів, які пройшли процедуру демократичних виборів та були обрані для втілення ідей та пропозицій студентства.

У 2018 році ми плідно працювали і готові звітувати. Тож про нашу діяльність: За сприяння Студентської ради та спортивного клубу «Богдан» для студентів було облаштовано затишну фан-зону на першому поверсі четвертого гуртожитку для перегляду трансляції Зимових Олімпійських ігор у південнокорейському Пхьончхані. 18 березня Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяла участь в тематичному флешмобі, спрямованому на підтримку кримчан. Акція ініційована активною молоддю Черкас за підтримки Черкаського молодіжного ресурсного центру й Центру національно-патріотичного виховання. Надзвичайно популярним серед студентів університету став мистецький фестиваль «Студентська весна», який традиційно проводиться у квітні. Близько 100 студентів із усіх інститутів та факультетів демонстрували свої таланти в чотирьох номінаціях: в інструментальному, вокальному, хореографічному та оригінальному жанрах. 19 травня у Черкаському відбувся традиційний конкурс краси та таланту «Міс ЧНУ–2018». 30 жовтня була організована фан-зустріч із фронтменом гурту «Антитіла» Тарасом Тополею. До Міжнародного дня студентів організовано квест «Я люблю ЧНУ» та святкову дискотеку.

Особлива увага приділялася виховній роботі в гуртожитках. А саме, активно проводяться квартирники художньої самодіяльності, спортивні змагання “Рухливі ігри” в гуртожитках. Ми допомагали адаптуватися першокурсникам у новому статусі студентів. Це і проведення зустрічей першокурсників з ректором та проректорами, Олімпійського уроку з динамічним флешмобом “Розминка майбутнього олімпійця”, яскраве святкування Дня університету та посвяти першокурсників у студенти, екскурсія до Музею історії університету та інші. Протягом двох тижнів у жовтні-листопаді організовано й проведено зустрічі патрульних поліцейських з першокурсниками усіх навчально-наукових підрозділів університету на просвітницько-профілактичних лекціях. вважаємо, що дуже важливо у перші дні розказати першокурсникам про небезпеки, що чатують у місті, і як їх можна попередити.

13 жовтня, у День університету, відбувся загальний ритуал посвяти першокурсників у студенти.

17 жовтня в університеті проведено демократичну процедуру обрання органів студентського самоврядування.

6 листопада відбулась непересічна подія. вперше іменну стипендію було призначено не за успіхи у навчанні, а за активну громадську позицію студентів Черкаського національного університету. таким чином свою іменну стипендію призначив депутат Верховної ради Владислав Голуб.

9 листопада Студентська рада долучилася до Дня писемності і разом з першим проректором Василем Миколайовичем Мойсієнком написала Всеукраїнський диктант. з нагоди Міжнародного дня студента в інститутах та на факультетах активно проводився цілий ряд різноманітних заходів. Актив студентської ради університету зі свого боку долучився до свята привітав всю студентську спільноту України зі святом мовою жестів, щоб слова побажання могли зрозуміти і студенти з порушеннями слуху.

24 листопада студентські активісти Черкаського національного на запрошення Міністерства інформаційної політики відвідали Київ, де долучилися до формування студентської ради при МіП та особисто зустрілися з міністром Юрієм Стецем.

Міцніє дружба студентської ради Черкаського національного та вихованців Черкаського навчально-реабілітаційного центру «Країна добра». Символічно, що саме в День Святого Миколая з керівництвом закладу було підписано угоду про співпрацю. Вона передбачає подальшу роботу над проектами, спрямованими на соціалізацію особливих дітей.

Традиційно студентська рада що квартально оганізовує донорські здачі крові з метою популяризації таких заходів серед молоді та розвіювання міфів. Також студентська рада взяла курс на вивчення англійської мови. Одна з основних причин – тісніша взаємодія з іноземними студентами та залучення їх до активного життя університету.

Упродовж цього року ми активно допомагали тим, хто потребував нашої підтримки. Проведено цілий ряд заходів спрямованих на підтримку онкохворих дітей, бійців АТО, інвалідів, людей похилого віку. Актуальною для Черкас є проблема переповнених притулків для тварин. Наші студенти також не залишалися осторонь цієї проблеми. Найболючішою темою серед студентів наразі є умови проживання в гуртожитках. Потребує вирішення проблема з дахами та електропроводкою. Низька температура змушує студентів використовувати додаткові електроприлади, що перевищують норму використання електроенергії. Критичний стан з дахами потребує поетапного вирішення цієї проблеми. Усі ініціативи Студентської ради підтримують ректорат, дирекції інститутів та деканати. Нас підтримують і в студентській спільноті університету.