У Черкаському національному вибудовують виховну систему за принципом Мішеля Монтеня:

«Тому, хто не збагнув науку добра, всяка інша наука приносить лише шкоду».


 Університет не тільки готує фахівців із багатьох спеціальностей, а й виховує порядних, добрих, небайдужих до чужих проблем людей. У виші діє потужний волонтерський рух.

Студенти долучаються до ініціатив різноманітних благодійних організацій та ініціюють такі заходи самостійно. Вони відзначають дні спонтанних проявів доброти, толерантності та ще безліч знаних у світі свят доброчинництва.


Допомагають онкохворим дітям, підтримують людей, які живуть із ВІЛ-СНІД, людей з інвалідністю та похилого віку, проводять доброчинні заходи до свят, акції за здоровий спосіб життя, шукають разом із громадською  організацією «Друг» господарів для домашніх тварин. Напрямів, за якими здійснюється доброчинна діяльність, дуже багато, і університетська громада не втомлюється шукати нові способи творити добро.

Студенти під керівництвом викладачів підтримують малечу, яка лікується в Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Проводиться збір коштів, на які купуються дитячі книжки, іграшки для ігрової кімнати Центру дитячої онкології та гематології, подарунки до свят, гостинці, оплачуються вистави дитячого лялькового театру. Закуповуються шприци, медичні препарати тощо.

До волонтерського руху приєдналися за останні роки сотні людей не тільки з Черкаського національного, але й з інших вишів міста.

Спільними зусиллями придбано для Центру 4 магістралі для отримання тромбоцитів на суму 5600 гривень, 3 апарати «Інфузомат» для очищення крові та необхідні системи до них на суму понад 51000 гривень.

У вересні 2014 року Центру дитячої онкології та гематології був подарований апарат шейкер-інкубатор, вартість якого становить близько 27000 гривень.

Нині багаторічна волонтерська діяльність перейшла на новий щабель.  27 лютого відбулася презентація новоствореного Благодійного фонду «Заради дитячої усмішки». Створення фонду студенти та викладачі відзначили благодійним концертом, на кошти від якого придбали дороговартісне медичне обладнання.

«Віддай людині крихітку себе — за це душа наповнюється світлом». Саме ці слова Ліни Костенко вважають своїм гаслом викладачі та студенти універистету.

У 2013-2014 навчальному році студенти-волонтери ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва організували вуличну соціальну акцію, присвячену Міжнародному дню толерантності. Взяли участь у Всеукраїнській національній благодійній ініціативі «Банк добрих справ» (організатор акції — Черкаська благодійна організація «Від серця до серця»). Спільно з благодійним фондом «Інсайт» провели волонтерську акцію, присвячену Всесвітньому дню спонтанного прояву доброти. З Черкаським обласним відділенням Всеукраїнської мережі ЛЖВ взяли участь в акції «Дихати вільно», збираючи кошти для дитячого відділення Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру. Разом із лікарняними клоунами розважали хворих дітей у рамках акції «Я люблю життя». У рамках цієї ж акції 25 волонтерів упродовж 9 тижнів збирали кошти для онкохворих дітей та дітей з важкими формами ДЦП (організатори акції — Волонтерський рух «Жити завтра» і черкаський осередок Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»). За підсумками першого туру акції 22 тисячі гривень передано чотирьом онкохворим дітям.

У вересні 2014 року на Театральній площі міста в акції «Спілкуємося та діємо», приуроченій до Всесвітнього дня миру, молодь розгорнула  масштабну кампанію з інформування про права людини та формування гендерної рівності. Волонтери організували флешмоб «Голуб миру», правову вікторину, з’ясували, про які власні права молодь не здогадувалася.

Варто згадати і благодійну акцію «Подаруй радість дітям», на якій зібрали кошти та іграшки для Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, і акцію «Неси своє добро», присвячену профілактиці ВІЛ-інфекції.

Цієї зими студенти ННІ історії і філософії в рамках доброчинного проекту«Віддай людині крихітку себе – за це душа наповнюється світлом» вчергове завітали до обласного дитячого онкогематологічного відділення. Студрада інституту організувала виставу, провели конкурси,  подбали про подарунки для дітей.

У листопаді 2014 року студенти провели круглий стіл із питань волонтерства за участю волонтера Світлани Федорової, викладача Жанни Дробот, представника ЧОО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВС» Олени Фрідріх.

Своєрідна участь у волонтерському русі студентів старших курсів і викладачів психологічного факультету. Їхні реципієнти – переселенці, учасники бойових дій і члени їхніх сімей, онкохворі. Студенти в межах соціально-психологічного театру працюють з онкохворими дітьми, а також у кризовому центрі.

Молодь не забуває дарувати оточуючим приємні моменти та ділитися оптимізмом, бадьорістю та радістю життя. Багатьом черкащанкам на все життя запам’ятається свято 8 Березня, напередодні якого усміхнені студенти-волонтери ЧНУ роздали перехожим жінкам півтисячі паперових тюльпанів із побажаннями щастя та любові. Не менш яскраві спогади у містян залишають видовищні свята, організовані студентами — конкурс «Міс ЧНУ–2015», під час якого збирали кошти на потреби армії,  благодійні концерти — «Зігріємо разом»,  «Рідна земля через об’єктив, а не приціл», «Та не однаково мені…» — для підтримки військових,  концерт у рамках акції «День добра», під час якого зібрали гроші на онкохворого лікування викладача.

Щоб створити дитячий майданчик у селі Подільське Золотоніського району, студенти організували благодійний концерт «Щаслива дитина — села перспектива». Майданчик, до створення якого долучилася громада університету, вже передано сільській громаді.

Нині вся Україна на передовій... Загалом університетською громадою зібрано більше 200 тисяч гривень, з них 150 тисяч спрямовано на допомогу бійцям української армії.

Серед вагомих здобутків — придбання тепловізора за зібрані 50 тисяч гривень для випускника університету, бійця 95-ї аеромобільної бригади. Немало і менш масштабних, але не менш важливих добрих справ. До Дня Святого Валентина студенти та викладачі збирали для військових солодощі, писали листи, робили власноруч креативні листівки.

Активісти збирають кошти на благодійних аукціонах та ярмарках. До прикладу, взимку було проведено благодійний аукціон, де викладачі університету виставляли цікаві лоти. Розігрувалися книги, рідкісні монети, вироби handmaid, зимова риболовля з викладачем, викладацький борщ і навіть катання з ректором на лижах.

Активісти плетуть маскувальні сітки, формують продуктові набори для солдат, виготовляють сухі борщі, допомагають волонтерським організаціям міста.

Навіть баскетбольний матч між командою Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та «Черкаськими мавпами» студенти присвятили захисникам Вітчизни. Кошти, зібрані від продажу квитків, та пожертви гостей  були витрачені на допомогу військовим.

Часточку тепла від університету у серці України отримують і школярі з Лисичанська. Університет має угоду про співпрацю з Лисичанською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 24. У жовтні 2014 року ректор Олександр Черевко та керівники студради університету Василь Дунаєвський та Даша Отрішко у складі офіційної делегації від Черкащини взяли участь у відкритті цієї школи. Це одна з чотирьох україномовних шкіл Лисичанська, і під час бойових дій вона серйозно постраждала. Відремонтували навчальний заклад завдяки Черкаській облдержадміністрації та голові Юрію Ткаченку.

Профспілковий комітет університету активно підтримує ініціативи студентів, як морально, так і матеріально. Профком неодноразово перераховував гроші у фонд сімей загиблих учасників Майдану та на придбання медикаментів для бійців, які знаходяться в зоні АТО.

Доброчинність стала невід’ємною складовою університетського життя!

Зараз в університеті генерують нові креативні ідеї і працюють над їх реалізацією!